-7%

Задни ветробрани Farad за Suzuki Grand Vitara 5 врати после 2005 година

Каталошки број 14.112M

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА:
070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 1.800,00

Special Price ден 1.674,00

Regular Price: ден 1.800,00

Special Price ден 1.674,00

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Квалитетни италијански ветробрани FARAD

Секој модел на ветробраните е строго специфичен за одреден модел на автомобил. Ветробраните се изработени од високо квалитетна, отпорна на удари, еластична пластика. Нивната боја е малку затемнета (чадена) за да се намали отсјајот под директна сончева светлина. Овој модел на ветробрани е дизајниран да биде поставен во рамката на вратата на автомобилот, бидејќи секој модел е во согласност со контурата на вратата и дебелината на рамката.

Ветробраните Farad се поделени во 3 вида профили:

  

 • X профил: Овој профил го опфаќа целиот преден и горниот дел од рамката на вратата.
  - Повеќето автомобили го користат овој тип на профил.
 • Y профил: Овој профил се користи за автомобил со 2 оддели за прозорци.
  - Постарите модели на автомобили и камиони го користат овој тип на профил.
 • Z профил: Овој профил е во принцип, бидејќи задните ветробрани се само на горниот дел од рамката.
  - Овој модел е главно достапен за камиони.

Зошто да ставам ветробрани на мојот автомобил?

Ветробраните не се само две пластики што седат за убавина. Ова е една од најкорисните додатоци некогаш создадени. Тие ви дозволуваат да го отворите прозорецот на вашиот автомобил до 4 см. во сите временски услови, со тоа воздухот во кабината е секогаш свеж. Присуството на ветробраните ја оптимизира циркулацијата на воздухот додека врне, вее снег или се пуши во внатрешноста на автомобилот. На овој начин нема да мора постојано да го користите системот за климатизација.

Благодарение на нивната аеродинамична и привлечна форма, ветробраните FARAD станаа составен дел од надворешноста на автомобилот. Многу големи производители на автомобили ја користат компанијата како официјален снабдувач на овој вид производи.

Дополнителни податоци

 • Секој сет ги има потребните сврзувачки елементи за моделот.
 • Здраво и компактно пакување за заштита на ветробраните.
 • Совршено прилагодување на ветробраните, без дополнителни корекции.
 • Детално упатство за монтажа.


Техничка информација

 • EAN: 0000010691
 • Тип продукт: Ветробран
 • Број делови во комплетот: 2
 • Weight: 0.7000
 • Производител: FARAD
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)