-35%

комплет ветробрани EGR за Kia Sorento 2010-2014

Каталошки број 92441008b

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА:
070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 4.675,05

Special Price ден 3.038,75

Regular Price: ден 4.675,05

Special Price ден 3.038,75

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Квалитетни австралиски ветробрани EGR

Секој модел на ветробрани е строго специфичен за одреден модел на автомобил. Ветробраните се изработени од високо квалитетна пластика отпорна на удари. Претежно достапно во затемнета темна боја. Овој модел на ветробрани е дизајниран да биде залепен на рамката на вратата, така што секој модел е во согласност со контурата на вратата.

Со над 40 години искуство во производство на пластични елементи, EGR се издвојува од другите производители со квалитет, издржливост и иновативност. Ветробраните што ги нуди компанијата се лепат, на самата рамка на вратата. Рамката мора да биде темелно исчистена пред инсталацијата!

Зошто да ставам ветробрани на мојот автомобил?

Ветробраните не се само две пластики што седат за убавина. Ова е една од најкорисните додатоци некогаш создадени. Тие ви дозволуваат да го отворите прозорецот на вашиот автомобил до 4 см. во сите временски услови, со тоа воздухот во кабината е секогаш свеж. Присуството на ветробраните ја оптимизира циркулацијата на воздухот додека врне, вее снег или се пуши во внатрешноста на автомобилот. На овој начин нема да мора постојано да го користите системот за климатизација.

Дополнителни податоци

 • Секој сет ги има потребните сврзувачки елементи за моделот.
 • Се нудат 2бр. предни лепливи ветробрани + 2бр. задни лепливи ветробрани.
 • Совршено прилагодување на ветробраните, без дополнителни корекции.
 • Детални упатства за инсталација во секој сет.
 • Тестирано за загадувачи.
 • 100% произведени во Австралија.
 • 100% квалитет.
 • 100% усогласеност.


Техничка информација

 • EAN: 0000114934
 • Тип продукт: Ветробран
 • Број делови во комплетот: 4
 • Weight: 1.200
 • Производител: EGR
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)