-10%

комплет ветробрани Gelly Plast за Toyota Corolla E210 хечбек после 2018 година, 4 бр., црни

Каталошки број GP10670-R

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА:
070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 3.291,20

Special Price ден 2.962,08

Regular Price: ден 3.291,20

Special Price ден 2.962,08

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

квалитетни предни + задни ветробрани Gelly Plast

Секој модел на ветробрани е строго специфичен за одреден модел на автомобил. Ветробраните се изработени од високо квалитетна и отпорна на удари од пластика. Достапни главно во темно затемнети бои, овој модел на ветробрани е дизајниран да се става во рамката на вратата. Пред да ги поставите, исчистете ја рамката на вратата за да можете лесно и брзо да ги инсталирате ветробраните.

Ветробраните се изработени од отпорен на сонце PMMA PLEXIGLASS, во темно-темна боја.
Покрај нивната естетска корисност, ветробраните овозможуваат циркулација на воздухот во автомобилот, што истовремено ги штити возачот и патниците од ветер и дожд..

Gelly Plastе основана компанија со седиште во Кипар која произведува ветробрани за автомобили. Фокусирајќи се на квалитетот и флексибилноста, компанијата успеа да произведе ветробрани за повеќе од 500 модели на автомобили. Изгледот на компанијата е поврзан со создавање на функционални, квалитетни и елегантни производи по разумни цени.
Gelly Plast успева да смета на висок квалитет, совршено вклопување и прифатлива цена во една од најчестите додатоци за автомобили - Ветробраните.

Ветробрани Gelly Plast се предлагат во комплет предни ветробрани за автомобили, джипове, товарни автомобили, камиони, влекачи и автобуси.

Ветробраните се предлагат во елегантна кутија, коoто ги предпазва од наранoване по време на транспорт.

Флексибилност!
- Еластичниот материјал овозможува свиткување на ветробранот без да се скрши.

UV заштитен филтер!
- Ветробраните има микрофилм кој ги штити од ултравиолетовите зраци.

Перфектна аеродинамика!
- Иновативната аеродинамична форма, овозможувајќи безбедна циркулација на протокот на воздух во каросеријата на автомобилот.

Сите карактеристики на ветробраните на Gelly Plast Со сертификат за квалитет TÜV NORD.Ветробраните произведени од компанијатацелосно ги исполнуваат барањата на стандардот ISO 9001: 2008.

Техничка информација

  • EAN: 0000128144
  • Тип продукт: Ветробран
  • Број делови во комплетот: 4
  • Weight: 3.000
  • Производител: Gelly Plast
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)