-8%

Дефлектор за преден капак(хауба) за Mercedes Sprinter 1995-2000

Каталошки број HK-02097

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА:
070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 4.118,40

Special Price ден 3.788,93

Regular Price: ден 4.118,40

Special Price ден 3.788,93

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Квалитетен дефлектор за преден капак(хауба) HEKO

Секој модел на дефлектор е строго специфичен за одреден модел на автомобил. Направени се од високо квалитетна и отпорна на удари од пластика. Достапно главно во темна темна боја. Моделите на дефлектор на Heko можат да бидат од лепило или од врзивно средство. Пред да ги поставите, исчистете го предниот капак на вашето возило за да можете лесно и брзо да го инсталирате дефлекторот.

Полската компанија ХЕКО, со над 25 години историја како производител на висококвалитетни дефлектори, успева да комбинира висококвалитетно, совршено вклопување и прифатлива цена во една од најчестите додатоци за автомобили - Дефлектори.

Главниот адут во рацете на компанијата е совршено вклопување во секој модел. Heko дефлектори се достапни за автомобили, џипови, камиони и автобуси.

Зошто да ставам дефлектор на мојот автомобил?

Дефлекторот не е само пластика што седи за убавина. Ова е прилично нов и не толку познат додаток во нашите географски широчини. Неговата главна функција е да го одбие струењето на воздухот без да ја наруши аеродинамиката на автомобилот, заштитувајќи ја така бојата на предниот капак на вашиот автомобил. Значително намалете ги заматените инсекти на предниот прозорец. со присуството на овој одличен додаток ќе заштедите од честите посети на нашиот добар пријател сликарот за да ја освежите бојата и да ги наполните раните направени од летачки камења.

Дополнителни податоци

 • комплетот ги има потребните елементи за поврзување на моделот.
  (можно е да се постави дефлекторот само со двострана леплива лента)
 • совршено поставување на дефлекторот без дополнителни прилагодувања.
 • Детални упатства за инсталација во секој сет.
 • 100% квалитет.
 • 100% усогласеност.
 • 100% заштита.

Техничка информација

 • EAN: 0000115459
 • Тип продукт: No
 • Број делови во комплетот: No
 • Weight: 1.500
 • Производител: HEKO
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)