-40%

Дефлектор за преден капак(хауба) за Hyundai i20 после 2008 година

Каталошки број sg3535ds

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА:
070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: Нема на лагер

Regular Price: ден 3.120,00

Special Price ден 1.872,00

Regular Price: ден 3.120,00

Special Price ден 1.872,00

Нема на лагер од тој производ!

Тој производ нема да биде повеке во продажба, тој кога нај-веројатно е сопрен од производство. Може да најдете слични производи во нашиот он-лине сајт.

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Квалитетен дефлектор за преден капак(хауба) EGR

Секој модел на дефлектор е строго специфичен за одреден модел на автомобил. Изработен од висококвалитетен и издржлив акрилик со помош на најновата CAD технологија. Претежно се достапни во темно затемнета боја. Овој модел на дефлектори е дизајниран да го заштити предниот капак на вашиот автомобил од оштетување на бојата предизвикана од камења. Секој модел е во согласност со контурата на капакот.

Со над 40 години искуство во производство на додатоци за автомобили, EGR се издвојува од другите производители со квалитет, издржливост и иновативност. Дефлекторите што ги нуди компанијата се со специфично прицврстување, кои се поставуваат со помош на специјални сврзувачки елементи. Потребно е темелно да го исчистите капакот на вашиот автомобил пред инсталацијата!

Зошто да ставам дефлектор на мојот автомобил?

Дефлекторот не е само пластика што седи за убавина. Ова е прилично нов и не толку познат додаток во нашите географски широчини. Неговата главна функција е да го одбие струењето на воздухот без да ја наруши аеродинамиката на автомобилот, заштитувајќи ја така бојата на предниот капак на вашиот автомобил. Значително намалете ги заматените инсекти на предниот прозорец. со присуството на овој одличен додаток ќе заштедите од честите посети на нашиот добар пријател сликарот за да ја освежите бојата и да ги наполните раните направени од летачки камења.

Дополнителни податоци

  • комплетот ги има потребните елементи за поврзување на моделот.
  • совршено поставување на дефлекторот без дополнителни прилагодувања.
  • Детални упатства за инсталација во секој сет.
  • 100% произведени во Австралија.
  • 100% квалитет.
  • 100% усогласеност.Техничка информација

  • Weight: No
  • Производител: No
  • EAN: 0000078099
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)