-22%

комплет ветробрани EGR за Chevrolet Lacetti 2004-2010 хечбек

Каталошки број brlacettihsw

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊА И НАРАЧКА:
070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 2.904,00

Special Price ден 2.265,12

Regular Price: ден 2.904,00

Special Price ден 2.265,12

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

квалитетни австралийски ветробрани EGR

секој модел ветробрани е строго специфичен за определен модел автомобил. Ветробраните са изработени од висок квалитетена и удароеластичена пластика. Предимно се предлагат в темно затемнет цвят. тој модел ветробрани е проектиран да се залепи на рамката на вратата, кој секој модел е совпадлив с контура, на вратата.

С над 40 годишния си опит в производстводо на пластифицирани елементи EGR изпъква пред останалите производители с квалитет, издръжливост и иновативност. Ветробраните предлагани од компанијата са лепливи, кој се поставуват на самата рамка на вратата. Необходимо преди монтажа рамката да биде добре исчистена!

Защо да поставя ветробрани на автомобилот си?

Ветробраните не са просто две пластики, които седят за убавина. тоа ееден од най-полезните аксесоари създаван некогаш. Те Ви позволеват да одваряте прозореца на автомобилот си до 4см. при Секојакви климатични условия, кој по тој начин въздухът ввнатрешноста винаги е свеж. С наличието на ветробрани се оптимизира циркулацијата на въздуха додека вали дожд,снег или се пуши ввнатрешноста на автомобилот. Така нема да се налага постояннодо користене на климатичната инсталация.

Дополнителни податоци

 • секој комплет располага с неопходните за модела крепежни елементи.
 • Предлагат се 2бр. предни лепливи ветробрана + 2бр. задни лепливи ветробрана.
 • Перфектно пасување на ветробраните, без Дополнителни корекции.
 • подетално упатство за монтажа во секој комплет.
 • Тестирани за замрсување.
 • 100% произведени в Австралија.
 • 100% квалитет.
 • 100% пасување.


Техничка информација

 • Број делови во комплетот: 4
 • Weight: 2.0000
 • Производител: EGR
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)